Islámský chalífát, Francouzské útoky, #PrayForParis a širší pohled

15. listopadu 2015 v 20:21 | Lukáš Fangovich |  Aktuálně
Hýbe to světem, a pokud jste zrovna nevylezli z jeskyně a toto je vaše první věc, co jste nešli na internetu, pak určitě víte, o co jde. V pátek 13. listopadu byly podniknuty tři teroristické útoky v Paříži, které si vyžádaly přes 150 obětí, a mnoho je zraněných. Stade de France, restaurace a koncertová hala byly terčemi. V tomto článku rozepíši celé dění, od reality po facebook a pochopitelně poskytnu osobní názor.

Nebudeme si nic nalhávat, 150 mrtvých je kurevsky vysoké číslo, útoky otřásly světem a pohnuly v mnohých lidech. Jedna z největších Evropských tragédií za dlouhou dobu. Ve Francii se jednalo o největší útočné ztráty od 2. světové války. V lidech to vyvolalo obrovskou vlnu solidarity, určitě jste si mohli povšimnou hashtagů jako #PrayForParis a #ParisAttacks, také profilové obrázky s trikolórou. Tak to pojďme rozebrat do hloubky.
Liberté, égalité, fraternité.
Islámský stát se chtěl pomstit za uražení Proroka (Muhhamada, tvůrce Islámu) redakcí časopisu Charlie Hebdo. Opět, pokud jste nebyli v jeskyni na letní spánek, na redakci tohoto časopisu byl spáhán útok na jaře, který si vyžádal osm mrtvých. A teď znovu. Abych se vyjádřil k Charlie Hebdo.. dívejte, nebudu tady nic nalhávat, oni to celé zapříčinili (a pokračují). Sám papež František se k tomu vyjádřil takto: "Kdyby mi někdo urazil mou maminku, taky bych mu dal ránu." Věřte mu, byl to vyhazovač v baru. A má pravdu, dost silně urazili fanatiky, a ti se pomstili. Takže se dá říct, že útok na Charlie Hebdo byl opodstatněný (i když ne oprávněný). Útočníci byli potrestání, a právě kvůli tomu přišly na svět tyto útoky.
Je suis Charlie.
Tak, další bod, který musím projednat. Toto zasáhlo celý svět. Den předtím ale nálož Islámského státu zabila v Libanonu kolem 50 lidí. To ale nikdo neřešil, přitom to bylo to stejné. Ruské letadlo bylo sestřeleno, 230 mrtvých. A nikdo nedal mrd. Proč tohle nikdo neřeší, když je to to stejné? Proč nebyly žádné svíčky před Ruskou ambasádou? Tohle nepochopím. V Indonésii hoří pralesy, vymírají živočišné druhy. Nic. Je mi to líto, že nikoho nezajímá nic jiného. Hashtag #PrayForParis by se měl zaměnit za #PrayForWorld.
Libanon
Uprchlická krize, nové vyjádření. Na jednu stranu - pojďte se tu schovat chudáci, na druhou stranu potápět jim čluny a dopravovat zpátky, uzavřít hranice. Dívejte, ti lidé tady utíkají před válkou. To, co se stalo v Paříži je na denním pořádku v Sýrii. Vy byste neutekli? Nemyslím si. Ale spolu s nimi tady mohou chodit i bojovníci IS. Mohou tady přijít nepřizpůsobivý. Tohle je dilema, jestli je pustit nebo ne.
Další, velice krátký bod, který bych zde chtěl dát, a to vyjádření Merkelové. "Situaci máme plně v rukou, kvůli uprchíkům spory nemáme." LMAO. Je to píča.
Pravda je taková, že terorismus náboženství nemá. Terorismus je samostatný živel, který se za náboženstvím může skrývat. A bohužel, kvůli tomuto jsou miliony lidí odsuzovány. Islám skutečně je náboženství míru. Protože ty války vyvolávají lidé, co se za toto skrývají. Jeden Muslim na Twitteru prohlásil: "Spáchal jsem útok společně s 1.5 miliardou Muslimů na světě." To je pravda. Lidé je za to odsuzují.
Muslimští uprchlíci
Nakonec se musím zmítit o Facebookovém trendu hashtagů a trikolór. Je to otravné a někdo by řekl, že se lidé stávají ovečkami. Jo, taky mě to sere, jak to píšou a jak si mění fotky. Nic to nezmění a těm lidem to nepomůže. Proč to dělají? Když jste na pohřbu, nebo někdo umře, přejete upřímnou soustrast? Tohle je to samé. Akorát internetové vyjádření solidarity.
A asi potřetí nazávěr, o tomto tématu jsem se bavil se svou sestřenicí, která vznesla dvě vyjádření. Bojí se o svého tátu, policistu, že až nastane větší konflikt, bude povolán do zbraně. To se nestane, policie musí chránit vnitřní věci státu, navíc nejsme sami, máme spojence (ČSR, 1938) a to NATO, OSN a EU. Nemyslím si, že by policisté byli povoláni do zbraně. Další věc bylo něco, co mě znechutilo. Ano, řekla to částečně oprávněně, ale asi neviděla hlubší souvislost. Řekla, že by se měly obnovit koncentrační tábory. A to byl hnus. Dívejte, teroristé jsou prachsprostá hovada, nečistá prasata co jdou na porážku, měly by je do jednoho popravit. Ale koncentrační tábor? To je hnus, velebnosti. To, co se tam událo bylo něco nepředstavitelného. Teroristé jsou zvířata, ale koncentrační tábory jsou až moc, ty jsou proti všemu lidskému i nelidskému. Zabít je ano, ale ne takhle. Pokud by byly obnoveny koncentrační tábory, ještě by se věci obrátily proti EU.
Tak, toto by bylo vše pro tento článek, nepochybně nejdelší, co jsem kdy napsal. Za svým názorem si stojím. A co vy, jaký máte pohled na věc? Napište do komentářů, nebo o tom napište vlastní článek a dejte mi o něm vědět v komentářích.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama