"Rakovina Wattpadu" starter pack

20. ledna 2016 v 20:39 | Lukáš Fangovich
Moc rád čtu. Třeba pan Sapkowski, to je geniální autor fantasy. Antoine de Saint-Exupéry byl taky skvělý autor. Celkově, těch skvělých autorů je moc. Těch, kterých vydali nějaké knihy. Ale co takhle amatétší pisálci? Na blogu je jich dost. Ale víte, kde jich je nejvíce? Wattpad. Jsou tam dobří autoři, kteří píší příběhově silné příběhy. No, a pak je tam ten zbytek. Já tomu přezdívám "rakovina Wattpadu".

Kde začít. Přímo na začátku Wattpadu, třeba. Jenom, co tam přijdete, vidíte doporučené příběhy. Nyní vám řeknu své doporučené příběhy, které mi Wattpad ponoukal: 'Yes, brother.' - incest; 'Sex teacher' - na obálce Harry z One Direction; 'Never!' - na obálce Justin Bieber; 'Twitter' - na obálce Harry z One Direction a nějaká holka. Už jenom z toho vidíte, že je to rakovina. Na úkor svého zdraví a dobrého článku jsem se rozhodl jeden z těch příběhů - Yes, brother. přečíst. Co bych pro vás neudělal...
Děs a hrůza. Jak jinak to popsat? Uděláme si rozbor. Četl jsem prvních pár kapitol, ale i to mi stačí. Mělo to více problémů, ty ale rozeberu později. Celý příběh de facto pojednává o nevlastních sourozencích, kteří jsou k sobě přitakování. Starším se Niall Horan, člen 1D, kterému je asi stejně jako v realitě, tedy 22, možná. Další dívka je Penelope. 16 letá krásná dívka, panna (což je mimochodem v rozporu s dnešní dobou, ale ok). V druhém díle je navržena koupel. Sdílená koupel. Hele, nevím jak vy a vaši sourozenci, ale já se přiznám, skutečně jsem koupel se svým bratrem sdílel. Ale to mi byly tak 4 roky do píči. Ta holka je o 12 let starší a taky sdílí koupel se svým, o 6 let starším nevlastním bratrem. Ale hej, má to dobrý důvod, ten bratr je kurevsky sexy. Pak přijde choulostivější scéna. Dva mladí lidé, ve vaně. Bratr se své malé sestřičky ptá: "Sahal ti už někdo někdy na kačenku?" Sestřička odpovídá: "Samozřejmě, že ne!" Nad tím se pozastavme. Hele, nechci házet všechny do jednoho pytle, ale je jí 16 let. Evidentně je nehorázně sexy. A nemá problém jebat svého nevlastního bratra. Je docela k neuvěření, že ještě nic nezažila. Poté nastane 'neuvěřitelně detailní' popis scény, co se stane. Ironie, protože autorka nepopisuje, jakože vůbec. Její kapitoly mívají sotva sto slov. Ok, dostanu se k pointě? Nemyslím si, ztratil jsem se v tom a hledat pointu nebudu. Pokud jste jí našli, dobrá práce. Každopádně z tohoto budu dále odvíjet mé další poznatky.
První věc, kterou musím naťuknout je prznění češtiny. Čeština je skvělý a obsáhlý jazyk, je mnoho způsobů jak něco popsat. Fascinující. Jak řekl Jan Werich: "Čeština je krásná řeč. Ona má obrovskou plejádu slov pro obyčejný věci. Třeba kulaťoučké jablíčko. To neřeknete jinou řečí. Angličan musí říct "a litte round apple", malé kulaté jablko…. Tomu přece chybí barva i vůně." I přes to dochází k prznění češtiny. Nevyužívání popisu, různých časů, sloves, ničeho. Ale co mě štve nejvíce: "Říkej mi daddy." To je reference na ten incest, co jsem chvíli četl. Hele, nevím jak vy, ale mě se míchání češtiny a angličtiny hnusí. Jediný případ, kde to toleruji v příběhů je slovíčko 'crush' (podstatné jméno pro vyjádření osoby, kterou milujete), ale i to by si zasluhovalo nějaký dobrý český překlad. Asi na tom někdy zapracuju, budu reformátor českého jazyka. Každopádně zpět k nevyužívání onoho velkého daru češtiny - máme tolik způsobů, jak popsat situaci. Můžete popisovat dějiště, emoce, výrazy, myšlenky. Nicméně autorka, co ten incest psala se prostě vrhla na akci. Bez předehry. Ten příběh je potom jako kostlivec, nevzhledný, myšlenka tam je, ale není dovedena k dokonalosti. Takový příběh je prostě nezáživný.
Když jsem toto nakousl, obsah. O ničem. V tom incestu (a jinak o tom ani mluvit nebudu) jde prostě o sex, takže tam popisuje různé intimní situace. Ale nepopisuje je dost. Nedostal jsem se moc daleko, což je chyba, měl jsem to číst, ale prostě, šestá kapitola a nuda. Příběh tam pořádný nebyl, celé to bylo jenom o tom jejich vztahu, nebyly tam žádné jiné informace. Ten příběh byl prostě chudý. Zápletka byla o sexu s cílem, aby se z toho nějaké nadržené teenky udělaly. Což není vyloučeno. Upřímně, radši bych se díval na pozno od Brazzerz než četl tamto. A to porna od Brazzers mají příběh nulový. Fakt nuda.
To bychom byli u konce obsahové části. Teď se budu soustředit na realistické nedostatky, kterých je docela dost. Znáte ten pocit, když si jezdíte ve svém černém Ferrari ulicemi Londýna po náročném dni ve škole, v prváku? Já taky ne. Problém tady není Ferrari nebo Londýn (pro nás je, pro příběh ne), problém je ten prvák. Pokud jste několikrát nepropadli, je vám normálně 15. Nerad kazím iluze, ale řidičák ve Velké Británii je vydáván od 17 let. USA není Velká Británie. Je to miniatůrní, ale i tak je to divné. Dále budu brát inspiraci ze své sestřenice, které jsem dělal korektora pro její příběh. A musím říct, bylo to počtení. Hlavně ale... dívka byla z Argentiny. V Argentině mluvila plynně anglicky, nijak jinak. Měla řidičák od 15 let. Až na to, že Argentina ZASE není USA. Jsou to prostě malé detaily, ale unudí to.
Když si to tak zpětně čtu, hodně se opakuju a celkově to nedává smysl, ale nechce se mi to opravovat. Možná jsem byl na dívčinu moc tvrdý, ale prostě jsem se u toho nějak nasral. No, co se stalo se stalo. A teď vaše kolo, co si o těchto příbězích myslíte vy?
EDIT: Kurva. Přeskočil jsem k poslední kapitole příběhu. "Vykouříš daddymu, jo?" Tak to je moc. To je prostě zvrhlý, ale lidem se to líbí. A s tím popisem beru zpět, popisuje možná až moc. Ale jsou tu tací, co prostě nepopisují. Ale radši se podívám na tentacle hentai, 2 girls 1 cup, přečtu si nejdivnější komiksy a podívám na nejšílenější porna, ale to číst už nebudu.
 


Komentáře

1 reaganandherdream reaganandherdream | 22. ledna 2016 v 20:48 | Reagovat

Hah. Souhlasím. Sama na Wattpad píšu a to co tam čtu jsou někdy fakt odpadky. Naštěstí se najdou i tací, kteří píšou i kvalitní příběhy bez pořád toho stejného děje, jak někdo z One Direction ohnul onu dívku, které je tak 12 a o sexu ví víc, než někteří dospělí. Ale prohrabat se k těm autorům je docela těžký. Když na Wattpad píšu jednu kapitolu, sežere mi to docela dost hodin. Když se pak podívám na holky, který to mají během školní přestávky hotové, mám chuť s tím počítačem fakt hodit o topení.

2 Hanka Hanka | Web | 29. ledna 2016 v 16:53 | Reagovat

A otěhotněla aspoň, když se autorka zřejmě v tom zápalu psaní zapomněla zmínit o kondomu (ne že bych to četla. Fuj! Je mi dvanáct! :D)?
Na  2 girls 1 cup se nedívej, přece chceš žít ještě nejmíň šedesát let. :-)

3 Lukáš Fangovich Lukáš Fangovich | Web | 29. ledna 2016 v 17:28 | Reagovat

[2]: Na mě už je pozdě. A co hůře, neviděl jsem POUZE 2 girls 1 cup, ale i sestřih (protože na víc jsem se nezmohl) celého toho filmu, ze kterého ta slavná scéna je. Řekněme, že jsme to s přáteli měli v hlavě i dlouho poté. :D

4 Hanka Hanka | Web | 31. ledna 2016 v 18:30 | Reagovat

[3]: Pouze... :D
Z jakého je to filmu? Noční můra v Elm streeet? :-D

5 Lukáš Fangovich Lukáš Fangovich | Web | 31. ledna 2016 v 19:32 | Reagovat

[4]: Tak já to řeknu, ale neklikej na to, fakt že ne. Ten celý film se jmenuje 'Hungry Bitches'. A je to fakt moc. :D

6 Hanka Hanka | Web | 8. února 2016 v 15:01 | Reagovat

[5]: Já znám jenom Hungry games... :D
Neboj, nebudu to hledat... :3
Ehm, ne fakt, nebudu, nejsem prasák... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama