[TT] Vždy nad věcí

19. ledna 2016 v 21:02 | Lukáš Fangovich |  Témata týdne
Pochybuji, že jste byli návštěvníky tohoto blogu v průběhu minulých měsíců, pokud jste tady avšak chodili, mohli jste si povšimnout několika podivných článků, kde jsem si vylíval své srdce, protože jsem udělal chybu. Jaká byla ta chyba?

Nechám vás čekat. Ve svém životě jsem udělal dost chyb. Teda... vlastně jsou jenom tři chyby, kterých lituju, z toho jedné lituji nejvíce. Taková menší věc, kde jsem chyboval, byla ta, že jsem byl drzý hajzl a psal jsem spamy učiteli (psal jsem 3 emaily, které byly velice jemně urážlivé, a získal jsem za to důtku ředitelky školy. Paradoxně, což mě rozesmálo, mě o půl roku později jmenovala před všemi Porubskými školami nejlepším žákem školy. To pokrytectví, lol), pak je věc, které lituji dodnes. Miluju kočky, a hodně jsme jich měli na chalupě. Byla jedna kočka, se kterou jsem vyrůstal, Ušatka se jmenovala. Ušatka protože jí jednu zimu upadly uši, takže byla bez uší. Bohužel, jednou onemocněla, měla jakýsi hnis na krku. A co byla ta chyba? Já, a ani nikdo z rodiny jsme nic neudělali. Byli jsme prostě hlupáci, kteří čekali, než se něco stane. Nemohli jsme jít k veterináři? Asi ne. Proklínám se za to. Dodnes. Mrzí mě to. Chybí mi.
Další chyba se stala nedávno. Dám to do zkratky - měl jsem kamarádku, já chtěl jí, ona mě, já jí to neřekl a už nemám kamarádku/respektive moje šance, že s ní budu už je nulová. Takže, byla moje chyba to, že jsem jí to neřekl? Byla. Pokud se na to podíváme z větší perspektivy, největší chyba je strach. Přesně o tomto tématu psala blogerka z blogu twistedem.
Teď budu citovat mého oblíbeného stramera, DeeThana: "Buď to neudělej a posere se to, nebo to udělej a posere se to, nebo to vyjde. Máš na výběr." Tohle mi poradil. A já se bál, a tak to neudělal. A tak jsem chyboval. Strach je mrdka. Co si vždycky musíte říct je to, že YOLO. Zcela vážně, YOLO. Můžete něco udělat? Udělejte to. Nebojte se, a prostě to uděláte. Je to stresující, ale nové věci se musí zkoušet. Zahrejte si na yes-mana a všechno přijměte. Prostě se nebojte. Kdo ví, třeba se vám život změní k lepšímu.
A teď, abych dostál nadpisu článku. Udělali jste chybu? Co se stalo, stalo se. Je ale důležité, abyste se do toho nepropadli. Vždycky si musíte hledat něco pozitivního, na každé věci. Když jsem se dozvěděl, že ta kamarádka ke mě cítila něco víc, byl jsem... měl jsem smíšené pocity. Byl jsem naštvaný, že s ní nejsem, ale cítil jsem se skvělě. Proč? Vy nevíte, jaké je to být v mé kůži, kůži malého, tlustého, introvertního kluka. Kluka, který je všemi odmítán, který je nejradši sám doma u písniček. A když jsem se dozvěděl, že mě někdo opravdu měl rád, byl to skvělý pocit. Takže i na té špatné věci jsem si našel něco pozitivního. A to musíte dělat i vy. Nebojte se a prostě to udělejte, nebudete chybovat. A pokud budete chybovat, tak si najdětě něco pozitivního. Vždycky je něco pozitivního.
Díky za přečtení článku, snad si z něj něco vezmete! :-)
 


Komentáře

1 Fluttie Fluttie | 19. ledna 2016 v 21:26 | Reagovat

Poprvé, co narážím na patnáctiletou bytost bez zdeformovaných myšlenek. Heh, vysoký počet těch malých-zelených-potvůrek u lidí mě těší. Congrat. :D

2 Lukáš Fangovich Lukáš Fangovich | Web | 19. ledna 2016 v 21:35 | Reagovat

[1]: Děkuji, to je velmi povzbuzující komentář. :D

3 Strašilka Strašilka | Web | 19. ledna 2016 v 21:42 | Reagovat

Povedený článek :)
Tvoji kůži znám, nosím ji každý den (opomeňme fakt, že jsem holka a o rok starší) a udivuje mě, jak mohou být lidé nevšímaví, nebo laskaví. Jednou mě ve škole chytla deprese a spolužačka, se kterou se prakticky nebavím, mi nabídla vrbu. Je to zvláštní pocit.

4 Lukáš Fangovich Lukáš Fangovich | Web | 19. ledna 2016 v 21:45 | Reagovat

[3]: V nouzi se přátelé poznají, taky jsem to zažil a utužil vztahy s těmi, které jsem bral jenom jako kamarády. :-)

5 alittlegirlinanabsurdworld alittlegirlinanabsurdworld | Web | 20. ledna 2016 v 19:13 | Reagovat

Tyjo, tak právě jsi mě absolutně uchvátil. Ty jsi mladší než já a i tak jsi o tolik moudřejší, než já..ale opravdu! Jsou chvíle, kdy riskovat je těžký, a jasně že se to nevyplatí vždycky. Ale člověk by nikdy neměl ztrácet naději. Z vlastní zkušenosti vím, že když jsem se bála, že něco nějak špatně skončí, přestě do puntíku to tak bylo. Teď jsem nad tím uvažovala. Budu věřit, že to bude tak, jak chci, nebo budu počítat s tím špatným? Člověk by řekl, že když bude od začátku počítat s tím, že něco dopadne špatně, nezklame ho tolik, když se to vážně stane. Ale není to pravda. Vždycky mě to ranilo stejně moc, jako kdybych doufala v to nejlepší a potom to nevyšlo. Děkuju za tenhle článek, opravdu jsi mě inspiroval a dodal mi sílu do dalších dnů :)

6 Lukáš Fangovich Lukáš Fangovich | Web | 20. ledna 2016 v 19:34 | Reagovat

[5]: Díky tvému komentáři mám skvělý pocit. ^^ Opravdu to potěšilo, děkuji! Riskovat se někdy opravdu vyplatí. :-)

7 twistedem twistedem | Web | 23. ledna 2016 v 19:46 | Reagovat

Tak za 1. dávám 5*, nádherně napsáno! I když části toho obsahu mě trochu mrzí. Luky, chci se tě zeptat, jak to máš s tou kamarádkou? Proč myslíš, že už by to nešlo spravit? Pokud k tobě opravdu něco cítila, tak to jen tak nevyprchá. Zkus sebrat odvahu a jít do toho. :-) Pomysli na DeeThana!!! :-)) Lepší pozdě než-li později. A pokud máte být spolu, tak snad ani nezáleží na tom kdy.
Když to chceš, tak si za tím jdi! Vyjde to - budeš šťastný, ona taktéž, a pokud ne? Tak pro jedno kvítí slunce nesvítí! A ty budeš hrdý, měl bys být v obou případech, protože jsi sebral odvahu a udělal maximum! Takže pak nemůžeš mít výčitky typu: 'kdyby tohle, kdyby tamto'. Stejně myslím, že ti to všechno vyjde a ty budeš spokojený, budeš mít i větší sebevědomí! Buď na sebe pyšný, jak se tady už zmiňovalo, tak na svůj věk jsi nesmírně inteligentní. Což je taky super dar, kterého si na sobě musíš vážit. Protože všichni ostatní se chovají jen jak namachrovaný hovada a přitom jsou to úplní tupci. A u tebe je vidět, že máš v hlavě srovnané. ;-)
Jestli se odvážíš, tak mi určitě dej vědět. :-))
Budu se těšit!
A děkuji za zmínění! Ohromně mě to potěšilo, tak se pojďme přesunout od slov k činům. :-)

8 Lukáš Fangovich Lukáš Fangovich | Web | 23. ledna 2016 v 21:02 | Reagovat

[7]: Díky za hezký komentář. :-) Řeknu to ve zkratce (a možná se budu opakovat, už nevím, co jsem v tom článku řekl a nechce se mi číst znovu :D), já ji měl rád a ona mě, potom jsme přerušili kontakt a ona si našla přítele. Myslím si, že to nejde spravit už jen kvůli toho, že má někoho jiného, a já se jí už nechci plést do života v tomto smyslu, nechci, aby byla nešťastná. O tom myslím láska je, není to proto, abych byl sám šťastný, ale aby byla milovaná osoba šťastná. A vypadá to, že je, a za to jsem rád.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama