Gay, ten tvrdej chleba má

17. února 2016 v 15:59 | Lukáš Fangovich |  Úvahy
Tak jsem nad tím uvažoval, a sakra, jsem rád za to, že jsem hetero. Být gay, to bych fakt nezvládl, protože věci, se kterými se musí dennodenně potýkat.. Díky bože cecků a kačenek, že můžu být právě jejich vyznavač!
PS: Vyjádření gay je všeobecně jako homosexuál, ale gay zní v nadpise úderněji.
PPS: A myslím tím i bi, pan, prostě cokoliv, co není heterosexuálně orientováno.
PPPS (jde to vůbec?): 'Jahoda' je v tomto článku použita jako postava opačného pohlaví.


1) Coming out
Tak tohle jim fakt nezávidím. Dennodenně se dusit v tom, že si okolí myslí, že jsou hetero, ale ve skutečnosti upřednostňují něco jiného. Když se je někdo zeptá, jestli se jim líbí tamta jahoda, ale ve skutečnosti se jim líbí spíše ten někdo, pak ale jen tak řeknou: "Jo, edgy," jen aby to nevypadalo divně. Nejhorší je možná ten strach z toho, že dotyčného ztratí. Když se kamarádům totiž coming-outne (czenglish), tak se bojí, že některé z nich ztratí. Že ztratí rodinu. Že se mu budou posmívat. Hele, někteří jsou fakt čuráci, ale praví kamarádi to pochopí a rodina to bude muset přijmout. A bohužel, jsou tu tací, kteří se budou posmívat.

2) 7%
Tohle musí nasrat, a hodně. Jen tak si jdete někde na veřejném místě, když náhle vidíte nádhernou jahodu (vložte si vlastnosti, které na dané jahodě vidíte rádi). Prostě pecka, pecka.. Každopádně je 7% šance, že by k vám váš zájem opětovala (a to nemluvě o samotné povaze). Když si já jdu někam a vidím krásnou dívku, tak vlastně počítám s tím, že je hetero/bi. Druhá věc je to, že by mě s největší pravděpodobností odmítla, ale prostě je tam ta šance, že bych se jí mohl zalíbit. V případě jahody je ale ta šance malá.. hodně malá.
PS (PPPPS): 7% podle průzkumu celosvětového podílu LGBT komunity.

3) Stud za buzny a femenistky
Kdybych byl gay, tak tohle bych přesně byl já. Opravdu, opravdu, opravdu moc bych se styděl za buzny (= gayové, co se chovají jako holky, mluví zženšitě, oblékají se tak, aneb prdýlka na žetonky) nebo přehnané feministy (ty profesionální, že ano), které hlásají smrt penisům. A vlastně, domnívám se, že nesnášenlivost LGBT je právě kvůli gay pride a podobně, že prostě musí poukazovat na svou odlišnost. Kdyby totiž na ni nepoukazovali, třeba by ani nikdo nedával tolik mrdů.

Co jsem neuvedl jsou posměšky ze všech stran kvůli jiné orientaci. To je jasné a je to něco, co by mělo být vymýceno. Jak jsem na Twitteru, nedávno jsem viděl něco velmi vtipného: "Homofobové jsou vlastně ti největší homosexuálové, protože jako jediní řeší to, co dělají se svým penisem."

To by asi bylo vše z mého úhlu pohledu. No a co vy? Jaké nevýhody obnáší podle vás bytím homosexuálem?
 


Komentáře

1 footnote footnote | Web | 17. února 2016 v 16:22 | Reagovat

Zvláštní a mně se zdá, že to teď mají lehčí, než heteráci, aspoň mám pocit, že se to jimi všude v televizi, v rádiu, ve sdělovacích prostředcích jen hemží. No možná je to jen můj pocit že je to jaksi "in"..

2 Karanya Karanya | Web | 17. února 2016 v 20:22 | Reagovat

(Pokud nědo nechce, tak se outovat nemusí. Že je někdo gay, ještě to neznamená, že se musí nutně outovat, jen tak btw)
K těm "buznám", ať se každej chová jak chce, whatever. A některé z těch feministech hlásajících smrt penisům (:D) nejsou vůbec feministky, ale chlapyhejtující (yup, je to odteďka slovo) ženský.
Problémy jsou snad všude. Největší je asi homofobie ze všech stran (ještě kombinovaná se sexismem, to je pak fakt super -_-), a to i od nejbližších lidí.

3 Alice Alice | Web | 18. února 2016 v 7:06 | Reagovat

Myslím, že je fajn, že nepatříš do velké skupiny lidí, kteří se jim nesmějí (v tvém věku jsi podle mne minimálně ze skupiny kluků světlá vyjímka). Myslím, že to, co jsi popsal,s tím mají problém především ti mladší, kteří se tak nějak ještě hledají a nejsou si jistí. Ti starší to, podle mne, až tak neřeší.

4 Heaven Heaven | Web | 18. února 2016 v 15:56 | Reagovat

Dneska mi připadá, že každý druhý se musí alespoň nějak odlišovat... bi, pan, cokoliv jinýho... hlavně ti, co používají tumblr, tam to hodně pozuruji... tam už jsou snad heterosexuálové v menšině. Nic proti, jen taková poznámka.

5 Val Val | Web | 19. února 2016 v 21:16 | Reagovat

Je mi jich celkem líto, můj bratránek je gay, je to na něm poznat atak.. Jenže mi přijde že si to kvůli rodičům a okolí nechce přiznat, já to na něm ale vidím. Každopádně každej je nějakej! :-)

6 Lukáš Fangovich Lukáš Fangovich | Web | 23. února 2016 v 21:17 | Reagovat

Dovoluji si tady přidat reakci jedné (radši anonymní) blogerky, který mně, stejně jako ostatní komentáře, zaujal:
"Já bych ty ženský, co tak hlásaj smrt penisům, vůbec neoznačovala za feministky, protože to s feminismem prostě nemá nic společnýho, ať už ty ženský tvrděj cokoliv.
A fakt to není kvůli tomu, že na to třeba poukazují. I kdyby na to nepoukazovali, myslim, že většina lidí, co s tim má dneska problém, by s tim měla problém stejně. Protože ono takový to "nevadí mi, když je nevidím" je pokrytecký af a to mi je snad milejší, když lidi otevřeně přiznají, že se jim to nelíbí.
Je fakt, že s těma všema průvodama jsem pořád trochu na vážkách, ale nevím, mně je to upřímně celkem fukt. Rozhodně je na tom ale vidět, kdo s tím právě nemá problém anebo má, ačkoliv se normálně tváří, že nemá :D
Idk, já bych třeba ale řekla, že dnešní generace, naše vrstevnictvo, už neni zas tak extrémně prošpekovaný homofobníma kokosama. Jakože, jasně, jsou tu. Ale ze svý zkušenosti můžu říct, že ač jsem třeba v bývalý třídě měla sebevětší kokoty, moje orientace je zas nějak moc nezajímala a obecně nikdo neměl zatím potřebu mě kvůli tomu nějak zásadne buzerovat/vysmívat se mi/whatever :D"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama