Hitler mohl být fajn aneb úhly pohledu

9. února 2016 v 15:36 | Lukáš Fangovich |  Úvahy
Nejdříve bych rád něco řekl, něco, co se nevztahuje k obsahu článku samotného. Včera odpoledne jsem napsal právě tento článek, respektive jeho předchůdce. Hej, ten článek se mi povedl a byl jsem na sebe hrdý, že jsem konečně něco napsal, co dávalo smysl. Dnes ráno jsem chtěl napsat článek k tématu týdne, přičemž když jsem rozklikl "Napsat článek k tomuto tématu", vyjuknul na mně právě předchůdce tohoto článku. Nic jsem si z toho nedělal, obsah smazal a napsal téma týdne. Byl jsem ale zhrozený, když jsem zjistil, že tím jsem přepsal předchůdce tohoto článku. Nechápu, co se stalo. Přechozí článek byl legitimní normální článek, ale nějak se asi přiřadil k tématu týdne, a tak jsem tady teď, abych se opět pokusil napsat to, co jsem napsal včera. Je mi to docela líto, protože je to něco, do čeho se mi vůbec nechce a elán, který jsem včera získal, se dnes vytratil. Snad si z tohoto vezmete jakési ponaučení, co dělat, když se vám toto stane.
-----------
Předevčírem jsem se zapletl do jakési hádky, jejímž předěmtem byl Justin Bieber. Zatímco jedna strana Justina vychvalovala jakožto nejlepšího člověka na zemi, druhá se z něj snažila udělat největšího zmrda.

Hitler. Když se to tak vezme, pokud jste Němec třicátých a čtyřicátých let minulého století, třeba jste Hitlera měli rádi. Pravděpodobně jste ho viděli jako spasitele, který dokáže váš národ dostat ze sraček. Vnímali jste ho pozitivně. (Toto neplatí pro všechny Němce, jak se dočtete v komentáři od blogerky Tiernan na konci tohoto článku.) Pokud jste ovšem byl Čech nebo Polák, pak byl Hitler prostě mocichtivá svině. Každá strana to měla jaksi citově zabarvené, objektivní názor neexistoval. Dnes si ovšem můžeme říct, kdo to Hitler byl - byl to schopný, ale sadistický vůdce.
A teď si představme do role Hitlera Justina Biebera. Zatímco ho jedna strana vnímá jako skvělého člověka, druhá jako člověka, který nedává mrd na své fanoušky, droguje a bůhví co dál. A objektivní názor? Není. Vždycky tady bude někdo, kdo ho bude buď vychvalovat, nebo srážet, a nebo bude mlčet (což, jak se můžeme dočíst v článku blogerky Cuttie, není moc časté).
(Kurva, ten předchozí článek obsahoval mnohem více a dobrých věcí, ale teď mě to nenapadá.)
Dobro a zlo neexistuje. Existují jenom rozdílné pohledy na věc. Hitler mohl být zlý, a stejně tak i dobrý, záleží, z jaké strany se na věc díváte. Každý má svůj názor, a za tím by si měl stát, ale v žádném případě by ho neměl dalším vnucovat či jeho názor vyvracet.

Komentáře, které byly zanechány k původnímu článku. Tito lidé měli tu výhodu, že si přečetli něco, co jsem psal s chutí, a ne to, co jsem psal tak nějak z povinnosti.

"Krásný článek, se vším souhlasím, hezky jsi to popsal. ^^ Já osobně na Hitlera žádný názor nemám. :D
btw. Justíneek" -Cuttie

"Vážně dobře napsáné, plně souhlasím- každý má právo na jakýkoliv názor." -Alice

"Přesně tak. Z Justinových songů mi sice upadly uši, oči a byla jsem tři dny v kómatu, ale jinak proti němu nic nemám...:D" -Hanka

"Pokud bereme jako příklad Hitlera... Podle toho co mi vypráví každé letní prázdniny babička (jsem Němka. Možná proto některé moje věty nedávají smysl, a skloňování? Pfff, proč) tak se ani většina Němců zas tak dobře neměla. Jasně, spousta se jich mělo líp než tady, ale podle všeho mou babču s hromadou jejích sourozenců (asi 7 jestli se nepletu) vyhodili z domu, když si to jednoho krásného dne do jejich vesnice přidrkotal tank, a od té doby museli přebývat bůhvíkde. (Babča má doteď bloky s jídlem z dětství, a moje prateta se chová jako blázen. Eh, to ale nemusí být jen tím.)
Ale samosebou nikomu názory neberu (až na homofoby a rasisty. A muslimisty-extremisty-teroristy).
Když už o tom Deutschlandu mluvím... Bože. Představ si mě jako osmiletého kida, ke kterýmu přijdou nějací desetiletí zmetci, že jsem určitě Hitlerova dcera, do koncentráku se mnou (logic?). A teď, když potkám na chodbě ve škole dva septimány (nevím proč, ale jejich třída je nějak... Zhitlerizovaná), tak po mě chtěj, abych je naučila německy říkat "nenávidím židy".
Heh. xdd
Teď jsem si teprve všimla, jak je ten komentář dlouhej.
Sry, se polepším :DD" -Tiernan Blair
 


Komentáře

1 tiernan-blair tiernan-blair | Web | 9. února 2016 v 16:06 | Reagovat

je mi líto, že se článek smazal :( taky se mi jednou stalo něco podobného, ale ne s takovým dobrým článkem jako byl tento :/

2 Tori.U Tori.U | Web | 9. února 2016 v 18:31 | Reagovat

Musím si zde zacitovat :D
„Protože neexistuje pravda a lež, spravedlnost a bezpráví, dobré a ty špatné věci, jen to, co si za svůj život zvolíme."

3 anetslife anetslife | 10. února 2016 v 8:05 | Reagovat

Nevadí, že jsi to musel přepisovat. Myslím, že myšlenku jsi zachoval a to je dobře. :) Je to zajímavé téma a máš na to zajímavý názor:) (y)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama