[TT] Každý den je nový úklid

23. února 2016 v 18:41 | Lukáš Fangovich |  Témata týdne
Rána jsou v pohodě. Pokud se ti nechce vstávat, tak je to jenom o tom, že tvůj život je nahovno a nechceš ho žít. A to je právě motivace k tomu, aby ses probral a udělal něco, co tě donutí se každý den probouzet. Hele, vstaneš tak či tak, je to na tobě.

Citáty jsou fakt inspirativní! Tak jsem si dnes oblíbil dva citáty: "Pondělky jsou v pohodě. To je jenom tvůj život, co stojí za hovno," od Ricky Gervaise a, tenhle bude delší: "Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl, a když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a ne to, co není, jak tomu v mnoha případech je," od pana Wericha. A z toho, spojeno a upraveno, jsem vytvořil tu úvodní větu, která vystihuje celý článek.
Nikomu z nás se asi ráno nechce vstávat, což? Hele, budík na šest, abyste se mohli připravit, a pak vyšli na MHD, abyste jeli do školy či zaměstnání, tam to přečkali, jeli domů, kde byste nějak zbytek dne dotrávili, aby se to celé opakovalo. Hele, nebudu lhát, tohle je nuda. Nuda, kterou taky často zažívám. Místo toho jsem zkusil jiný úhel - pořád se mi nechce vstávat, ale vstávám s cílem: po malých, téměř neviděných, krůčcích se dostávat ke svému cíli, ať je jakýkoliv.
Představte mi život jako dům - hodně velký dům. Dům, který jde vlastně pořád rovně. A proto je to dlouhý dům. Nemá žádné schodiště, je vodorovný. A skládá se z místností, každý den je jedna místnost (takže si dokážete představit, že je dlouhý. Však říkám, dlouhý dům.) Ty místnosti jsou stejně velké, a mnohé jsou vybaveny stejně, třeba jenom jedním schodem, nebo povalenou věcí, kterou musíte vyhodit do koše. Pak jsou tady ale místnosti, které jsou jakože fakt čurbes, mnohé musíte dost uklízet a podobně. Nakonec, je to taková hra. Váš cíl je se dostat do dalších dveří a uklidit všechen čurbajs - on se stejně přenese do další místnosti a tak dále, takže se ho nezbavíte. Je jedna možnost, jak se čurbajsu zbavit a nikdy ho neřešit, ale tím se ty další dveře zavřou a vy zůstanete v té místnosti navždy - ale ani vám to nepřijde, protože se propadnete to prázdnoty, kde nic není, ani vy.
Ok, dost místností a dveří. Možná jste pochopili pointu, kterou hodlám rozvést. Ráno se probouzíte, večer jdete spát (vstup do dveří a následné uchopení kliky protějších dveří). Musíte dělat věci, které vás namáhají, ale vlastně si toho ani nevšímáte (vylézt schůdky). Některé dny se ale něco posere, třeba se s někým pohádáte (na zemi je nepořádek). A teď máte na výběr - buď to uklidíte a bude to ještě ten den v pořádku, nebo je to velký bordel, a by každý den uklidíte kousek, tak, že se to po chvíli spraví. A nebo to necháte ležet. Hele, pokud toho člověka ve svém životě chcete, tak uklízejte, jak jenom můžete. Okamžitě, nebo po kouscích. Ale nenechte ho ležet na té zemi.
Už jste unavení, a tak chňapnete po klice. Otevíráte dveře. A teď je to na vás. Vkročíte pořádně s tím, že musíte uklidit ten bordel, nebo s tím, že chcete k protějším dveřím?
Možná jste nepochopili tu pointu - nedivím se vám, píšu tak, jak myslím, to jest jako hovado. Tak já vám dám takové shrnutí: život není jednoduchý. Setkáte se s problémy, kterým prostě budete muset jednou čelit, a proto jim čelte co nejdříve. Každé ráno si řekněte, co musíte udělat - vlastně to není tak špatné, jako vždy si napište seznam toho, co musíte udělat, dnes i dlouhodobě. Každý večer si šktejte věci, které jste již udělali a zase si připište věci, které musíte udělat. A jdětě dále s tím, že budete ty věci plnit.
Ráno je úžasný. Je to vstup do pokračování vašeho života. Třeba je váš život skvělý, a to se jde krásně. Protože máte dost času a nemusíte ukízet, třeba si můžete něco příjemného nakreslit na zeď (pakliže umíte kreslit). Možná je váš život nahovno, a to byste ho měli spravit a uklidit ten bordel, co jste nadělali, či se nadělal sám, aby váš život vypadal jako v prvním případě. Hele, nakonec je to jenom na vás, jestli budete mít krásný život, nebo život špatný. A pro vaše dobro, lepší je mít krásný život.

+ O důležitosti témat týdne
Něco bych měl dodat na konec. Tohle je asi nejspontánnější článek na mém blogu, který kdy spatřil světlo něčího monitoru. Teprve při čtení tématu týdne jsem se rozmýšlel, o čem by měl být a v polovině článku mně teprve napadl jeho nadpis. Vypsal jsem si hlavu, přesně tak, jak mi to šlo, neprovedl jsem žádnou korekturu (což nedělám nikdy). I přesto doufám, že jste pointu pochopili. Upřímně, témata týdne jsou úžasná, protože mně samotnému dávají nový pohled na život a tak. Tento, 'Nevyčíslitelných 21 gramů' nebo třeba 'Vždyť je to to nejlepší' mi pomohly uvědomit si, jak bych měl svůj život zlepšit. Ta rada, že si máte psát dobré věci za daný měsíc/týden/den na papír a pak se na to podívat? Ta mě napadla během toho článku a NIKDY dříve jsem to nepraktikoval. Jak funguje duše? Nad tím jsem se zamyslel poprvé. A život je dům? WTF? To mně taky napadlo teď. A upřímně, od té doby, co témata týdne píšu, je můj život lepší. Řídím se radami vlastními a každý den mám lepší pocit z toho, co dělám. Jsem tak přesvědčivý člověk, že jsem i sám sebe přesvědčil ke změně života jenom díky toho, co jsem si vycucal z prstu.
 


Komentáře

1 Alice Alice | 23. února 2016 v 21:16 | Reagovat

Jako vždy... dokonalé a silné.. Tohle je  neuvěřitelné, že Tě to napadlo!! Je to hrozně pěkná paralela a vím přesně, co chceš říct. Měl bys psát nějaké motivační knihy, máš vážně dobré nápady ;-)

2 Nelly Cadlenson Nelly Cadlenson | Web | 26. února 2016 v 16:08 | Reagovat

Super článek. Líbí se mi to tvoje uvažování

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama