Březen 2016

Odcizení

29. března 2016 v 21:47 | Lukáš Fangovich
Kdyby se mě někdo zeptal, co vlastně vykovánám za profesi, řeknu, že student. Ve volném čase externista na jednom českém eshopu, a mezi přáteli? Psychiatr. Bez nadsázky, tak mi říkávají, protože se rád bavím o jejich pocitech a radím jim všelijak. Docela se zajímám o psychiku - nijak profesionálně, čistě zájmově z článků a videí, třeba TED-ED je strašně super. V poslední době jsem se dost zajímal ovšem o jen a pouze jednu věc - jak je možné, aby se lidi v rámci pár dní odcizili?

Nezávazné twitterové referendům

27. března 2016 v 10:46 | Lukáš Fangovich
V poslední době jsem čím dál aktivnější na Twitteru, a s tím jsem i rovněž začal sledovat mnoho různých lidí, mezi které častokrát patří náctileté dívky plačící nad tím, jak jsou kluci/holky příšerní a další takové věci. Ne, že bych byl odlišný. Jenže co mě docela namíchlo, nebo spíše rozesmálo, bylo, když se někdo zeptá, co si má dát - kávu nebo čaj? Má si koupit červené nebo růžové ponožky? Jako by jim záleželo na veřejném mínění.

Já, neumyš

22. března 2016 v 19:33 | Lukáš Fangovich |  Úvahy
Dnes si mě přidala na facebook jedna dívka, která se ke mně dostala pomocí blogu, což už byla první věc, za kterou jsem byl rád. Bavili jsme se spolu docela dlouho a na závěr naší konverzace jsem se zamyslel a řekl si, že vlastně nic neumím, nic mi nejde a nevím, kam to chci dotáhnout. Nad tím jsem, shodou okolností, přemýšlel i včera. Můj ty bože, jsem snad neumyš?

Pojídaje steak chrání zvířata

15. března 2016 v 21:17 | Lukáš Fangovich
To, co se děje se zvířaty, je příšerné. Máme tady třeba dobytek, který je držen v nezvířetihodných prostředí a hromadně vražděni za to, aby jejich produkty mohly skončit na talíři. Celý svůj život tráví zavření v klecích, bez pohybu, bez přírodního krmiva. Bez života. Rád bych se o tomto tématu rozohnil, ale nejdříve si dojím svůj steak.

[TT] Restartuj dokud neuspěješ

14. března 2016 v 21:25 | Lukáš Fangovich |  Témata týdne
Moc rád hraju hry! Teda... mám moc rád hry. Ale ne všechny rád hraju. Třeba takový Blackhole (česká 2D skákačka studia Fiolasoft, nejlepší československá hra za rok 2015). Cíl je posbírat takzvané selfburny a dostat se přes náročné pasti. No a když se mi to nepodaří, restart. No a když se mi to nepodaří, restart. No a když...

Jen dvě osoby

13. března 2016 v 22:26 | Lukáš Fangovich |  Deník
Nejlepší věc, co může člověk udělat, je si to v hlavě srovnat. Já jsem si to v hlavě srovnal a musím říct, že to bylo skvělé, že jsem to udělal. No, srovnání... on to byl spíše teardown, naprosté rozsypání. V tom dokumentu, který čítal kolem tří tisíc slov, byla odkrytá moje duše. A asi jsem udělal dobře, že jsem to smazal, protože to obsahovalo i ty věci, které, kdyby si to někdo přečetl, mohl by o mně mít úplně jiné mínění. Každopádně jsem si řekl, že bych stejně transparentně měl vystoupit na blog a tak se alespoň tady podělím o to, proč jsou přátelé důležití a proč mně dokáží upřímně rozveselit jenom dvě osoby na světě.
Úvodní poznámka psaná na závěr: Toto je výlev mé mysli a já jsem rád, že jsem dokázal k sobě být tak upřímný i na internetu. Pokud nestojíte o "vybrečení se" skoro šestnáctiletého kluka, můžete tento článek směle přeskočit.

Mezinárodní rytířské klání na kyberneticky vylepšených žralocích s laserovými meči firmy Agrofert mistra jedi Andreje Babiše

8. března 2016 v 19:16 | Lukáš Fangovich |  Aktuálně
Přihnalo se to rychleji než virus zika. Kde se vzal, tu se vzal nový facebookový trend, který tady nepochybně přišel ze západu. Zatímco tam tento trend už ovšem utichá, zde je v největším objemu své existence (snad!). Možná vám také přišla pozvánka na 'Den obdivování a debatování nad úžasností brokolice' nebo třeba 'Romská zábava s občerstvením z čersvě ulovených létajících prasat'.

[TT] Živote, ty filuto!

7. března 2016 v 17:24 | Lukáš Fangovich |  Témata týdne
"Já u pramene jsem a žízní hynu, horký jak oheň, zuby drkotám, dlím v cizotě, kde mám svou domovinu, ač blízko krbu, zimnici přec mám." - Francois Villon, Balada

[TT] Zámky jsou lež a počin Iluminátů

2. března 2016 v 21:56 | Lukáš Fangovich |  Témata týdne
Ilumináty jsem znal dříve, než se z toho stal meme. A sere mě to, že mi nikdo nevěří.