Já, neumyš

22. března 2016 v 19:33 | Lukáš Fangovich |  Úvahy
Dnes si mě přidala na facebook jedna dívka, která se ke mně dostala pomocí blogu, což už byla první věc, za kterou jsem byl rád. Bavili jsme se spolu docela dlouho a na závěr naší konverzace jsem se zamyslel a řekl si, že vlastně nic neumím, nic mi nejde a nevím, kam to chci dotáhnout. Nad tím jsem, shodou okolností, přemýšlel i včera. Můj ty bože, jsem snad neumyš?Bavili jsme se o trávení volného času. Zatímco já řekl jen takové poflakování se, semo támo brigáda, tehdy zase si něco zahraju, nebo jen tak na netu, a pokud to uspořádání Slunce-Měsíce dovolí, jdu i ven s kamarády, ona má dost vytížený diář. Hodně zálib, kroužků, aktivit a jiné, no a když se to poskládalo do sebe, vzniklo, že jen tak tak stíhá to, co by měla. V ten moment jsem si uvědomil, jak já vlastně nemám nic, co by mě naplňovalo. Zatímco ona dělá to, co jí baví, a řekl bych, že je v tom dobrá, já vlastně nejsem v ničem dobrý.

Co mi jde? Upřímně? Co mě baví? Baví mě programovat, dá-li se tomu tak říkat. Pokud chcete, udělám vám naprosto super program, který vám vycyklí požadovaný počet mého jména na vaší obrazovku. Supr čupr. Najednou se podívám na vedlejší monitor mého kamaráda a spolusedícího, Filipa. Zatímco já jsem hrdý na to, jak perfektně ty cykly zvládám a mastím si ruce na funkce, on si tam tvoří hru. Znáte hru Snake? Tu on tvoří. Asi nebudu nejlepší programátor, což? Přeskočme na předmět se zkratkou POG, čili počítačová grafika. Dejte mi Photoshop a já vám vytvořím přijatelný design. Dejte Whirpy Photofiltre a vytvoří vám kurevský mistrovský dílo. Dejte mému spolužáku Pawlu (je to Pavel, ale... Pawel) Blender, a suprově vám spojí pět krychlí v rozích. A já mu tam brečím, tak to udělal. Inu, asi nebudu nejlepší animátor (i přes to, že jsem kdysi tvořil Minecraft animace).

Docela mě sere, že nejsem v ničem nejlepší. Žádný učený z nebe nespadl a chce to trénink, ale já bych rád objevil svůj vnitřní talent. Tak jsem nad tím dlouze uvažoval a dospěl jsem ke dvěma věcem, které mně baví a docela mi i jsou - psaní příběhů a angličtina. Psaní miluju, je to skvělý způsob, jak si vypsat mou, řekl bych rozvinutou, fantasii. Ale nikdy se k tomu nedokážu dokopat, takže mě to asi zase tolik nebere.

Jak jsem říkal, včera jsem nad tím přemýšlel a dopracoval jsem se k tomu, co mě baví nejvíce. Angličtina. Miluju mluvit tím jazykem, používat ho při jakékoliv příležitosti, a občas se nachytám, jak k sobě samému hovořím anglicky. Kdysi jsem překládal různé povídky a bavilo mě to, akorát jsem přestal, protože to nebylo tak čtené. A tak jsem se dopracoval k něčemu, co mně baví. Zřejmě si něco anglicky přečtu, a pokud se mi to bude líbit, pěkně požádám o práva na překlad a přeložím to. A tohle je můj goal za 2k16, udělat něco pro českou amatérskou literaturu a přeložit nějaké (zřejmě fantasy) perly z per amatérských pisálků.

Táhne mi na 16 let, a i když častokrát laškovně říkám, že už jsem stařec, jsem pořád mladý. Kurevsky mladý. (To bych to nebyl já, kdybych si nezaklel.) Je pořád času dost na to, abych objevil, na co mám talent. A tak stejně jako Cutie Mark Crusaders budu zkoušet vše, co mi přijde pod ruku, a třeba svůj talent objevím.

Good to be back.
 


Komentáře

1 Tori Tori | Web | 23. března 2016 v 6:55 | Reagovat

Taky si připadám trochu zahanbeně, když jsem snad jediná ze třídy, která nechodí do žádného kroužku. Na druhou stranu si to kompenzuji psaním, soutěžemi a fyzikou, jelikož když přijde na fyziku, tak nemám konkurenci :3
Včera jsem se dozvěděla výsledky IQ testů a říkám si, že nejsem zas tak mizernej případ...

2 Narcis Narcis | Web | 23. března 2016 v 18:58 | Reagovat

Jsme na tom podobně, akorát já už jsem bohužel o pár let starší než ty. Nic mě nebaví, v ničem nejsem dobrá a už vůbec ne nejlepší. A navíc lidé okolo mě, přátelé, všichni maji něco, co je naplňuje. Jediné, co mi podle mě jde, je psaní stejně jako tobě (a čtení). Miluju to, ale mám na něj málo času. Paradox. Čas mi bere škola a přátelé. (A jídlo společně se spánkem. Ach jo.) Ne že bych vyloženě chtěla chodit do nějakýho kroužku, to zas ne-e. Ale dříve mě bavilo tolik věcí a teď jsem na všechno zanevřela. Hm. Přemýšlím, že začnu chodit na jogu, do posilovny nebo jen tak běhat, dělat něco smysluplného pro mé tělo a mysl, ale nemám vůli a snahu se k tomu dokopat. Ale tobě, dokud je ještě patnáct, radím dobře, zkoušej svět okolo sebe abys sám sebe našel dříve než já. :) Taky se stále hledám a doufám, že najdu. Jen mě mrzí, že jsem nezačala dřív.

3 Hanka Hanka | Web | 24. března 2016 v 8:29 | Reagovat

Jestli tě to programování baví, tak to zkoušej dál, můžeš se přihlásit na nějaký kurz, je jich spousta. Pak předeženeš i toho Filipa. My jsme jednou "programovali" ve škole... U mně to dopadlo tak, že jsem přinutila nějakou postavičku, aby se otočila doprava, zatím co spolužákova chodila, otáčela se a tak :D

Ještě k tomu psaní... Hele, myslíš, že všem automaticky jde? Ne fakt, kdo z tvých spolužáků by byl schopný, psát třeba takovéhle články? :)

Určitě máš ještě nějaký talent, jde fakt o to, zkoušet, zkoušet, zkoušet... Já jsem se třeba ke psaní, které považuju za svůj největší talent, dostala tak, že jsem  napsala povídku o tom, jak je celý svět strašný, protože žádný talent nemám. :D

4 Mr.Markii Mr.Markii | Web | 26. března 2016 v 20:56 | Reagovat

Tyvole!
Jako bych se v tom viděl. Jsem na tom úplně stejně. Programování ve škole máme, ale jsem rád, když vytvořím program, který vykreslí písmena a X a 0 na obrazovku. Počítačová grafika mě rovněž baví, ale když vidím ostatní lidi, kteří se grafikou zabývají, stydím se za svoje "díla". Jaká náhoda, že mě taky baví angličtina a je to vlastně jeden z mála předmětů, ve kterém jsem ve škole opravdu dobrej. Jsme na tom skoro stejně! Opravdu, fascinující. Jaká náhoda! :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama