Pojídaje steak chrání zvířata

15. března 2016 v 21:17 | Lukáš Fangovich
To, co se děje se zvířaty, je příšerné. Máme tady třeba dobytek, který je držen v nezvířetihodných prostředí a hromadně vražděni za to, aby jejich produkty mohly skončit na talíři. Celý svůj život tráví zavření v klecích, bez pohybu, bez přírodního krmiva. Bez života. Rád bych se o tomto tématu rozohnil, ale nejdříve si dojím svůj steak.Tento článek bude značná sebekritika. Sebekritika? No, vlastně ani ne, protože já toho nelituji. Nelituji toho, že jím maso, je to dobré, tak to prostě jím. Ano, to co se děje s dobytkem, je příšerné. Jsou drženi v šílených podmínkách a... inu, to si sami dokážete představit. A i přes to všechno jím maso. Když vidím, co se s těmi zvířaty děje a pak se podívám na svůj oběd, není mi toho kusu masa, co bývalo zvířetem, líto? Možná budu znít jako nelítostný člověk, ale popravdě, ani ne.

Ani nevím, jak bych to vysvětlil. Opravdu si v tomto nerozumím. Nechuť k tomu hroznému chování je velká, ale chuť k jídlu je evidentně větší. Tak nějak se sám přesvědčuji, že to maso, co jíme, tak hrozné není a že zvířata jsou tam zabíjena více lidským způsobem než na velkochovech (toto prý dodržuje hodně vývozců masa, co jsem kdysi četl, ale ruku do ohně bych za to nedal). Takže jsme si ujasnili, že masa se nevzdám. I přes tady toto, co jsem řekl v těchto svou odstavcích, si stále budu stát za tím, že chráním zvířata. Jsem pokrytec, že ano?

O čem teď mluvím? Kožešinové farmy. Množící stanice. Týrání zvířat. Mohl bych pokračovat, ale toto by stačilo, abyste si udělali obrázek. V kožešinových farmách umírají normálně divocí tvorové - třeba takové lišky. Množící stanice se, povětšinou, týkají psů. Zavřeni v klecích, sem tam si zajebete, porodíte a to se opakuje. Takový mají ti psi život. Týrání zvířat, to asi sami víte, o koho jde - domácí zvířata.

Pro mně je něco jiného srovnávat dobytek a divokou/domácí zvěř. V případě divoké zvěře je to ovšem docela pochopitelné - není jí tolik a umírají mnohem zbytečněji. Maso je něco, co docela potřebujeme - dá se nahradit, ale, přiznejme si to, maso je maso. Něco jiného je ale s kožešinou. A to jako proč? Pro styl? To se dá nahradit.
Další bod jsou množící stanice. Abyste měli papírovaného psa, čistokrevného. K čistokrevnému psovi se hodí snad jen toto video:
Poslední bod je týraní zvířat, a to mi snad všichni dají za pravdu. Ten, kdo týrá zvířata, je vyšinutý magor. To je ale potvrzeno, víte, že vraždící psychopati začínají na zvířatech? V USA to vědí, a proto hodnotí zabíjení zvířat trestem až odnětí svobody. USA je prostě popředu.

Na závěr si dovolím dát takovou vsuvku. Jsem opravdu divný, a možná si po tomto řeknete i hnusný, člověk. Když vidím, jak hladoví děti v Africe, je mi to opravdu líto. Tohle si nikdo nezaslouží. Jenže když vidím kočku, nebo ještě hůře kotě, jak se prodírá ulicemi města, dokážu se klidně i rozbrečet (ne, že bych se přímo rozbrečel, ale je mi to kurevsky líto a do toho breku zas tolik není). Nevím, proč tomu tak je, ale mám to tak. A za tohle mě možná budete nenávidět, ale kdybych si měl koupit 1FaceWatch, beru oranžové pro zvířata, nebo celkově bych radši přispěl na zvířata než na lidi. Já si uvědomuju, že je to hnusné, že srovnávám zvíře a člověka, ale takhle to opravdu cítím.

Abych uzavřel nějak tento článek: všechna zvířata jsou si rovna, některá si jsou ale rovnější. Dobytku mi je líto, ale divokých či domácích zvířat podstatně víc. Jakékoliv násilí na zvířatech by mělo být přísně potrestáno, a co se týče dobytku, to násilí by mělo být zmírněno a dopřáno jim více prostoru (bio farmy).
 


Komentáře

1 Hanka Hanka | Web | 24. března 2016 v 9:15 | Reagovat

Já třeba vegetariánka jsem už skoro rok. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama