[TT] Restartuj dokud neuspěješ

14. března 2016 v 21:25 | Lukáš Fangovich |  Témata týdne
Moc rád hraju hry! Teda... mám moc rád hry. Ale ne všechny rád hraju. Třeba takový Blackhole (česká 2D skákačka studia Fiolasoft, nejlepší československá hra za rok 2015). Cíl je posbírat takzvané selfburny a dostat se přes náročné pasti. No a když se mi to nepodaří, restart. No a když se mi to nepodaří, restart. No a když...


Ach ano, hry jsou tady tak dokonalý příklad, pro náš malý problém! Hra - pokud ji nevyvinul nějaký vyšinutý maniak užívající si trýznění lidí, pak by měla mít začátek a konec, který lze pokořit. Má to jasný cíl, po kterém si řeknete, že jste dobří, že jste to zvládli! A pokud to nezvládnete, zkoušíte to znovu. A znovu. A znovu. Do té doby, dokud to nezvládnete protože víte, že to někam směřuje. U her to tak děláte. Tak proč to proboha stejně neděláte ve svém životě?

Vaše práce se vyplatí. Jak to vím? No, nevím to tak úplně. Nevím, jak se vyplatí, ale vyplatí se, tím jsem si jist. Představte si sebe jakožto horníka, a někoho úspěšného jako dalšího horníka (třeba si představte sebe a vašeho kamaráda při brench miningu v Minecraftu, to je fuk). Kopete ze stejného bodu, každý kopete jiným směrem. Ze začátku to nepřináší žádné ovoce. Protože zatím jste do toho investovali fakt hodně, ale nic se vám nevrátilo, začínáte být skeptičtí, že tam něco opravdu je. A tak se stane, že to vzdáte. Smutně se vrátíte k důlnímu výtahu a vyjedete nahoru, ale váš přítel ne a ne přijít. Uplynou dny a týdny, co jste ho neviděli. Nakonec se ale opravdu objeví, zničený, ale s truhlicí plnou diamantů. Bolelo to, dal do toho hodně, ale vyplatilo se to. Má něco, co vy ne, protože vy jste to vzdali. Pokud máte sen, šup za ním!

Tady jsem se možná nechal trošku unést. Měl bych se vymáčknout a říct piontu, co? Říkejte si co chcete, ale život má směr a cíl. Možná je za rok, možná je za šesedát let. Ten cíl si ale musíte určit sami a dělat vše, abyste se k němu dostali. A pamatujte, život není hardcore mód. Nemáte jenom jeden pokus. Těch pokusů máte neomezeně, když něco poserete, něco napravíte a restartujete. A takhle to jde pořád a pořád, až se nakonec k tomu cíli dostanete. Lidi, má to smysl. Musíte jenom chtít to dokázat a dokážete to.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama