[TT] Break the wall

1. dubna 2016 v 23:01 | Lukáš Fangovich |  Témata týdne
Jeden (normálně se u citátů říká 'moudrý', ale ne v tomto případě) člověk jednou řekl: "We will build a wall and Mmexico will pay for it!" No jo, ale co taková zeď dělá s lidmi? Rozděluje je, zaclaňuje jim pravdu skrytou na druhé straně barikády. Je skutečně postavení zdi dobré řešení? Hm? Donalde?


Lidé odjakživa stavěli svě stavby, které sloužily k různým účelům - někteří stavěli mosty, aby se s lidmi na druhé straně řeky propojili, a ti jiní pro změnu stavěli zdi, aby se právě od těch ostatních oddělili. Dává to smysl, ne že ne, my všichni si stavíme zdi od těch, kteří by k nám normálně přišli jenom drancovat, jenže je stavění zdí dobrý nápad? Nejhorší je, když nám tu zeď postaví někdo cizí bez toho, aby se nás ptal, jestli jsme jí tam chtěli. Tohle je třeba to, co Donald dělá, na druhou stranu, tupí lidé to tak asi chtějí.

Slepota je příšerná - připomělo mi to jeden experiment od jednoho začínajícího youtubera - rozhodně se na to musíte podívat, video zde. Nemožnost vnímat okolný svět, který je, i přes vaše mnohdy černé brýle, nádherný, to musí být utrpení. Ani si nedokážeme představit, jaké to je. V poslední době se ale sebe ptám, jestli je horší slepota zraku, nebo slepota mysli, jinak známá jako ignorance.

Ignorance je příšerná. Lidem, kteří se dají snadno manipulovat, se nakukají nějaké hlouposti, a oni tomu věří. Věří tomu, co jim říká nějaký člověk uvnitř bezpečných zdí, a nehodlají se podívat, co je za zdí samotnou, aby uviděli pravdu. Nicméně ještě horší, než tací hloupí lidé, jsou lidé, kteří se přes zeď podívali a vědí, jaké to je, ale stále naivně věří tomu, co ten člověk říká. Asi mají rádi pohádky, co? Ale upřímně, kolik lidí pořád věřilo v Ježíška, i když věděli, že je to výmysl? Dle mých zkoumání nula, tak jak proboha mohou existovat lidé, kteří pořád věří tomu, co lidé říkají uvnitř zdí?

Zdi jsou tady proto, aby nás chránili, jenže někdy je důležité, aby se zdi zbořily a my tím uviděli, že to, čeho jsme se obávali, ve skutečnosti tak děsivé není. Kašlete na Donalda, kašlete na zdi, stavte mosty a pochopte, že se není čeho bát. Přestaňte být ignoranti, jste tak totiž nejkrásnější.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama