Čas hulit

24. září 2016 v 17:21 | Lukáš Fangovich
Je to tady, ale nehodí se o tom mluvit, třeba kvůli toho, že je to zakázané, a přitom jsem v posledním roce poznal, že to zase tak zakázané není, že je to vcelku běžné a po osobním zvážení jsem zjistil, že to není zase tak nebezpečné, jako některé legální věci. Řeč je zde o marijuaně.


Nejdříve musím říci, že já jsem pozorovatel. Nemám zkušenosti ani s cigaretami a ani s trávou - cigaretu jsem snad nikdy neměl, leda tak elektronickou, nic mě nenutilo k tomu si někdy zapálit, nevím proto, jaké to má účinky, nicméně to ani vědět nepotřebuji. V tomto článku budu rozebírat problematiku kouření, hulení, kuřáků i zkouřenců.

Jak jsem již řekl, v uplynulém roce jsem potkal dost lidí, kteří hulí - jen, co s třídy týče, by mi prsty jedné ruky zcela jistě nestačily. Díky těmto lidem jsem se leccos dozvěděl, a proto se podělím o tyto znalosti s vámi: Gram marijuany, ač se to nezdá, je na docela dost použití. Pokud je to kvalitní gram (obsahující listy především), stojí okolo dvou set korun, a je přibližně na devět skel - a jedno sklo je na zhruba pět potahů, přičemž se dá zkouřit již ze dvou - to ovšem záleží na kvalitě zboží a imunitě uživatele proti droze.
Mluvit o cigaretách snad nemusím, každý to, více či méně, známe. Jedna krabička za zhruba 80 korun o (odhadem) dvaceti cigaretách.

První věc, kterou jsem měl na mysli při rozhovoru s uživatelem trávy byla, jak moc to je návykové. Odpovědí mi bylo, že vůbec, návykový možná snad může být jen ten bezstarostný stav, který se dostane při zhulení se, proto je tráva dobrá na nervy. No ano, ale to samé se říká o cigaretách, a přeci jen - zhruba osmnáct použití za 200 korun a dvacet použití za 80 korun, tento argument vyhrávají cigarety.

Pak jsem se ovšem zamyslel nad mým zdravím. Budu-li kouřit cigarety, budu zapáchat, mít zkažené plíce a co se fyzičky týče, také na tom nebudu zrovna nejlépe. Když jsem se zeptal (a následně i zeptal Googlu), jak je to se škodlivostí trávy, dostala se mi stejná odpověď - žádný vliv na zdraví to nemá. Sice peníze jsou důležité, ale zdraví více. V tento moment jsem byl radši zastáncem trávy.

A konec konců, zastáncem trávy jsem i zůstal. Kdybych se měl rozhodnout, jestli spálím jedno sklo nebo si nabídnu jedné cigarety, radši si vezmu to sklo. Mě neuvidíte kouřit cigarety, to spíše budu mít v kapse balíček s peprným kořením.

Nikdy jsem neměl příliš umělecké vidění, ale přeci jen, cokoliv, co se kouře týká, je krásné. Ať jsou to cigarety, marijuana, vodní dýmka nebo elektronka, všechno to má jeden stejný výsledek - kouř, který, v hledáčku mistra, vypadá skvěle v každé situaci. No dobrá, tak abych upravil svůj výrok: nikdy mě neuvidíte mít cigaretu či trávu v puse, ale v rukou ano, v případě, že je to s uměleckými účely.

No a co se uživatelů trávy týče? Nemusí se tím chlubit. A tím myslím 15 leté človíčky, kteří říkají, jak neustále pálí, v komentářích píší '420 BLAZE IT' a něco podobného. Ve většině případů trávu ani necítěli a dělají to jen kvůli tomu, že je to MLG, to jsem ostatně dělával taky.
 


Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 9. října 2016 v 19:05 | Reagovat

Trefně nazvané. Zajímavé téma. A sepsal si všechny potřebné a zároveň zajímavé věci. Mně se tvůj článek líbí! Mariánka je zajímavé téma. Myslím žes mě svůj názor naučil.
Úplně nejvíce se mi líbil ten konec. Trefný a zajímavý. Hlavně ten konec. Tohle prostě chce čtenář "slyšet"!

2 tiernan-blair tiernan-blair | 1. listopadu 2016 v 21:19 | Reagovat

Tráva nezní zle, žejo? V tomhle právě absolutně nechápu, proč je ve většině zemích zlegalizovaný alkohol namísto trávy. Tráva neškodí zdraví, není po ní člověk agresivní, není až tak návyková... A alkohol? Spousta opilců jsou po něm agresivní a z jater maj pak kameny. O otravě alkoholu ani nemluvě.
I mean, i get it - alkohol je super (já na něj i reaguju tím vysmátým způsobem, dizzy feelings and pure happiness, takže si nemám na co stěžovat :D), ale v porovnání s trávou mi pořád nedochází ta pointa té nelegálnosti. (Napsala jsem to srozumitelně? I don't think so. Nevermind.)
Máš skvělé články, jdu si přečíst ty, co jsem prošvihla. Ty dva měsíce bez blogu mi docela chyběly (:

3 Michaela Ch. Michaela Ch. | Web | 2. listopadu 2016 v 17:27 | Reagovat

Jsem potěšena, že vidím člověka se stejným názorem.)
Za můj poněkud krátký život jsem ještě nepřišla s žádnou návykovou látkou (pokud nepočítám ty slabší, jako je kofein) do styku, spousta lidí se tomu diví, mně to v závěru ani nepřijde tak zvláštní. Nemám potřebu zkoušet ani cigarety, ani alkohol, u trávy je to už volnější - z vlastního pozorovaní jsem si trávu zařadila mezi neškodnou.
Hlavně mě zaujal tvůj postoj z uměleckého hlediska, protože musím zcela souhlasit, kouř dokáže navodit na fotkách/videích opravdu obdivuhodnou atmosféru.)

4 Itami Itami | E-mail | 15. prosince 2016 v 3:03 | Reagovat

[2]: Je to ekonomický Ťah. Predávať Alkohol a cigarety im nevadí, lebo je či už lacné tak i škodlivé, a to znižuje populáciu ľudí, ktorých je na tejto plánete celkom dosť. S Trávou je to také "meh". Niekde to je zlegalizované,niekde nie. Je to nelegálne z dôvodu že si to hocikto môže pestovať a štát by s toho nemal nič. Ovšem pokiaľ by to daný štát zlegalizoval a naštartoval by masovú výrobu trávy, Zisk by šiel štátu a podnikateľom. Ale stále to nechcú dávať ku realnej možnosti, pretože zisk s cigariet a alkoholu ma bonus(pre biznis po návykovej stránke a pre Planénu s riešením problematiky preľudnovania) kdežto Tráva nieje návyková a ba je i verejne známe že v niektorých prípadoch Tráva zachránila niekoho v boji s rakovinou. Jedna veta stačí stručné vysvetlenie: Svet jde do s*aček!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama